"aklın ışığı kalbin nuru"

Robotik Kodlamada Katıldığımız Yarışmalar

Deneyap Türkiye

Geleceğin mühendislerini, teknoloji liderlerini yetiştirmek amacıyla Türkiye Teknoloji Takımı bünyesinde gerçekleştirilen Ulusal bir öğrenci seçme yarışmasıdır.

CodeWeek

Avrupa Birliği Kod Haftası herkes için kodlama ve dijital okuryazarlığı ilgi çekici hale getirmeyi amaçlayan Uluslararası bir etkinliktir.

Bilge Kunduz UluslararasıEnformatik ve Bilgi İşlemsel Düşünme Etkinliği

Bilgisayar bilimini ve bilgi işlemsel düşünmeyi her yaştan öğrenciye öğretmek amacı ile oluşturulmuş Uluslararası bir etkinliktir.

Siber Zekâ Bilgi Yarışması

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından siber farkındalığı arttırmak amacıyla düzenlenen Ulusal bir yarışmadır.

Uluslararası STEM Olimpiyatları

Almanya merkezli Main Team Organisation’un, Colorado Üniversitesi PhET Interaktif Simülasyonlar Platformu ve İngiltere merkezli Codementum Platformu işbirliği ile organize edilmekte olan uluslararası online bir olimpiyattır.

Scratch Cup

QNB Finansbank ve Habitat Derneği çözüm ortaklığında düzenlenen Scratch Cup, 8-14 yaş arası öğrencilerin, Scratch 3.0 üzerinden yarışma temasına uygun olan oyunlarını geliştirmelerini destekler. Her yıl farklı bir temayla gerçekleştirilen Scratch Cup’ta çocukların verilen temaya uygun olarak hayal güçlerini kullanmalarını amaçlar. 

Tübitak 2204-A

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.

Tübitak 2204-B

2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nın amacı, ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamaktır.

Teknofest

Teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST’te, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket’ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka’dan Sualtı Sistemleri’ne kadar 39 farklı kategoride Teknoloji Yarışmaları bulunmaktadır.

Kodu Hub Cup

Öğrencilerin verilen temayla Kodu Game LAB üzerinden kodlayarak oluşturacakları oyun probleme çözüm oluşturacaktır. Kodu Game LAB, Microsoft tarafından geliştirilmiş, programlama becerilerimizi geliştiren bir arayüzdür. 8-14 yaş arası öğrencilerin verilen probleme veya konuya yönelik çözümler yansıtabileceği, üretkenliğini ve hayal gücünü Kodu Game LAB uygulaması üzerinden oyuna dönüştüreceği bir platformdur.

Riders Robotik

Ligi, online eğitim programı ve final yarışmalarıyla, katılımcıların yeteneklerini geliştirirken birbirleriyle yarışarak kendilerini test edebilecekleri, interaktif bir lig programıdır.

MEB Robot Yarışlar

Bir öncekinin devamı, kendinden sonrakini ve emsallerini besleyen, nitelik ve nicelik bakımından yüksek kapasiteli ve giderek artan katılım oranına sahip Türkiye’nin ilk robot yarışmasıdır.